KLUB KULTURY UH.HRADIŠTĚ - SOBOTA 31.1.2009

S letošním ročníkem tradičního country bálu před námi vyvstal velikánský úkol. Z důvodu rekonstrukce Orlovny, kde se odehrálo všech předešlých sedm ročníků, jsme pro náš bál museli nalézt nové místo. Při tradičním hlavlámání jsme dospěli k jednotnému názoru, že jediným řešením (a nejschůdnějším pro návštěvníky) bude Velký sál Klubu kultury v Uherském Hradišti. Vedení Klubu nám vyšlo ve všem vstříc a přípravy mohly vypuknout.

Co jsme si od této změny slibovali ? Větší počet návštěvníků, větší parket pro tanečníky, větší zázemí pro kapely ..... prostě všeho více.

Velké starosti jsme měli s výzdobou - přece jen je současný sál minimálně 4x větší než Orlovna - a tak jsme si ji připravili hodně dopředu (teoreticky) a na poslední chvíli i prakticky. Pilou a štětci vládli především Robin a Laďa, který i vymyslel (či použil vymyšlené) přenesení kreseb na dřevěné plochy pomocí projektoru. Pak už zbývalo "jen" připravit sál, postavit "šibenici", rozmístit výzdobu, zabalit tombolu ......

... připravit pódium pro dvě kapely už byla jen třešnička na dortu ...

... takto viděl přípravy bálu místní tisk a takové byly letošní "COUNTRY DANCE GAZETTE" ...

TELEGRAF UPŘÍMNĚ DĚKUJE VŠEM, KTEŘÍ S PŘÍPRAVOU A ORGANIZACÍ BÁLU POMÁHALI !

 

Již od páté hodiny odpolední se začali scházet první návštěvníci. Ti první letošní přijeli až z Bratislavy. Další vzdálení pak z Karviné, Přerova i jiných vzdálených míst.Měli velkou výhodu v tom, že si mohli v klidu vybrat lecjakou westernovou ozdobu, klobouk, či spoustu jiných věcí - se svým krámkem přijel BOČAN a po zahájení bálu už byl jeho stánek neustále v obležení.

Hrát i zpívat začali JIŽANÉ, ale po chvilce je střídá TELEGRAF, který za zvuků fanfár Antonína Dvořáka nastupuje a zdraví publikum.

Po zahřívací skladbě a prvních tancích přichází děvčata, plus jeden mladý muž, ze staroměstského country kroužku Klubko. Předvádí svou vlastní sestavu country tanců a sklízejí zasloužený potlesk. Pak již přichází caller Petr Bělík ze Zlína a spolu s tanečníky Dreams Country Zlín provází všechny návštěvníky úvodní polonézou z Apalačských hor. Parket je od počátku bálu stále zaplněn tak, že by snad ani příslovečná myš neprokouzla (naštěstí se však neobjevila).

V krátké pauze (aby měli tanečníci čas si alespon  trochu vydechnout) vystu-puje tradiční účastník našich bálů - Hopsálek z Napajedel. Letos je však (díky chřipkové epidemii) zastoupen jedinou členkou, která předvádí, za velkého potlesku diváků, své cloggové vystoupení se švihadlem. Dreams pak předvádí tanec "Don't Follow Me", aby vzápětí všechny zájemce - a že jich bylo - naučil čtverylku Nine Pine.Kapely se pravidelně střídají na jevišti, návštěvníci bálu si mohou vydechnout jen při ukázkách tanců nebo když vystupoval "Pedro" Zahradník. Ten k nám premiérově přijel předvést své umění s kolty a trikovými lasy.

  Čas neúprosně utíkal, ale na předpůlnoční soutěž jsme si čas našli a její vítěz byl odměněn tradiční obloženou mísou.

Ta přišla k chuti jemu i jeho spolustolovníkům. Přesně o půlnoci zakončil své "oficiální" působení na letošním bále Dreams - jak jinak než kankánem, po němž si chlapi tanečníci svá děvčata z parketu doslova odnesli.

Tradiční tečkou za bálem bylo vyhlášení hlavních cen tomboly, která byla letos bohatá a my všem, kteří nám do ní přispěli pěkně děkujeme. Hrálo se a tančilo ještě hodně dlouho po druhé hodině ranní.

Věříme a zatím tomu vše nasvědčuje, že návštěvníci byli spokojení - a o to nám šlo.

 Za pořadatele - tedy kapelu TELEGRAF a KLUB KULTURY mohu zodpovědně říci, že i my jsme byli velmi spokojeni a uděláme vše pro to, aby příští telegrafní country bál byl ještě vydařenější!

 

... jak to viděla média po akci ...

...reportáž Pavel Princ ... ... rozhovor s Rumíšem ... ... bálová fotogalerie ...

IX. TELEGRAFNÍ COUNTRY BÁL SE KONÁ 30. LEDNA 2010. TĚŠÍME SE NA VÁS !