VIII. TELEGRAFNÍ COUNTRYBÁL - POBÁLOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ V TISKU

   PONDĚLÍ 2.2.2009 Autor: pri    
Telegraf s pompou nastoupil na scénu
V tichosti nad celým bálem bděla němá tvář Indiána

Osmý Telegrafní country bál v novém a větším prostoru uherskohradišťského Klubu kultury našel své místo a všichni westerňáci se jistě dobře bavili. Kdo chtěl, mohl se zapojit i do víru taneční výuky se skupinou Dreams, která neodmyslitelně patří k tomuto bálu. Ze tří vstupů si na úvod připravili promenádu z Apalačských hor spolu se Skotským tancem a závěr patřil pestrému kankánu.

Country hudbu v podání skupiny Jižané a Telegraf, která na jeviště vystoupala se slavnostním entrée a k tomu stylové westernové tance přerušila jen přichystaná vystoupení. Představilo se staroměstské Country Klubko, Pedro s trikovými kousky s lasem a kolty a zmiňovaná taneční škola Dreams Country Zlín.

„Jsme rádi, že naše snaha našla takovou odezvu. Tanec je aktivní pohyb, kdy je zapotřebí více místa, a proto jsme to pro letošní rok přestěhovali do většího. Potěšilo nás, že za námi nečekaně přijeli i přespolní, třeba až z Bratislavy, Přerova nebo Karviné, kteří se o bále dověděli z našich internetových stránek,“ sdělil Roman Rumíš Rathúský, kapelník a kontrabasista Telegrafu. a tuto akci byl také vytištěn třetí ročník stylových Bálových novin, ve kterém se každý mohl dočíst něco málo o programu a všech účastnících. Všichni si mohli přikoupit nějakou drobnost do svého šatníku nebo případný stylový doplněk.