JAK JE MOŽNO SE DOPRAVOVATI

1.6.2002

Břestek plný koní a Ranč Kostelany

Vzhledem k tomu, že dnešní přetechnizovaná doba nabízí hned několik různých možností přepravy osob i nákladu, tak jsme se i my rozhodli jít s dobou. Zvláště pak po tom, co jsme v dubnu pohřbili Herkula (viz. "Smutná událost v životě kapely"). Hodně nás inspirovala dopravní uzávěra hlavní silnice (E50) v Hradišti, Starém Městě a Kunovicích, kdy zácpy (dopravní) překonávaly všechny rekordy - pořídili jsme si vrtulník (možná tento stroj někteří znáte pod slovem helikoptéra - viz.Slovník cizích slov), PZL W-3A SOKOL. Je to "vyřazený" armádní typ - a Telegraf aspoň (kromě vyřešení složité dopravní situace) bude připraven na vstup do NATO. K prvnímu výjezdu (či spíše výletu) došlo 1.6.2002. Cestovali jsme na Břestek a do Kostelan.

A to už je chvilka po startu. Vyráželi jsme od našeho domu. Vzadu na snímku je vidět komín bývalého n.p. TON. Vzlet byl tak rychlý a nečekaný, že se nám ani nestačilo udělat špatně.

Cesta probíhala klidně a kromě srážky s nepřátelskou letkou holubů se nám nic špatného nepřihodilo.

A zde již chvilku po přistání zdravíme netrpělivé davy, které se okamžitě srotily a dožadovaly se hudební produkce. My jsme se však jako první dožadovali spíše něčeho do hrdla, neboť po cestě se nám neudělalo dobře (ale to ani při cestách autem).
... a jak je vidět došlo ke kompromisu, dostali jsme my a dostali posluchači i koně - protože to přece byla akce "Břestek plný koní".
Ihned po produkci jsme se ještě přesunovali na Ranč do Kostelan, ale tam jim vrtule splašily koně, takže nám bylo řečeno, že příště raději autem. Tak jsme vrtulník zase vrátili armádě a teď už se jen těšíme až skončí uzávěrka E 50, protože zácpy jsou ......
Poznámka : nezávislé kruhy prý považují tuto informaci za "silně neověřenou" :o))