O tom, že je v Kroměříži výstava k oslavě 100. let trampingu jsme se dozvěděli víceméně náhodně od kamaráda Franty, který výstavu vzpomněl ve spojitosti s koncertem brněnské kapely Karabina, který měl celou výstavu ukončit. Okamžitě bylo rozhodnuto, že se zúčastníme (včetně rodinných příslušníků). Jen Robin měl bohužel jiné povinnosti ...

Do Kroměříže jsem se dostavili s náležitým předstihem, abychom si v klidu prohlédli i celou výstavu. Rozhodně potěšila. Výstava se zabývala historií trampingu v Chřibech a Hostýnských vršich. Na velkých panelech byly představeny jednotlivé trampské osady, významná místa či historické události. Na stolech uprostřed sálu byly pak vystaveny spousty zvadel, camrátek, placek, cancáků, tiskovin a různých jiných artefaktů souvisejících s místní trampskou historií. K naší radosti jsme na starých fotkách poznali i některé z našich hradišťských trampských přátel.

Po výstavě nám zbyl čas i na návštěvu místního baru, kde jsme se (někteří s nealkoholických pivem v ruce) vítali se spoustou známých a kamarádů, kteří si pro dnešní odpoledne a večer zvolili stejný program jako my (zjevná ukázka vybraného vkusu :o)).

A u toho vítání jsme už netrpělivě čekali na koncert.

Koncert Karabiny byl opravdu důstojným vyvrcholením celé výstavy. Bohužel jen ze dvou třetin zaplněný sál Karabinu přivítal nadšeně. A nadšení, zábava, smích a radost z krásné muziky vydržela všem po celý koncert. Samozřejmě, že muzikanti museli přidávat a přídavek, stejně jako většinu písniček v průběhu koncertu, si návštěvníci zpívali či broukali společně s Karabinou.

BYLO TO KRÁSNÉ ODPOLEDNE I VEČER, UŽILI JSME SI TO!

... na výstavě byla vidět spousta zajímavého ...

Když už jsme v kroměřížském Domu kultury byli, tak jsme při cestě na výstavu narazili i na další, teprve připravovanou, výstavu. Jmenovala se KOSTKOVÁNÍ 2018 a ve velkém sále byla spousta modelů, staveb, letadel, železnic - prostě všeho co se dá z Lega postavit. Byla to nádhera ... až do té doby než pořadatelé pochopili, že tam nepatříme a poprosili nás, abychom odešli. Poslechli jsme bez problémů - stejně jsme už měli všechno prohlédnuto. Výstava začínala příští den a její součástí byly i herny pro děti.

na stránce jsem použil i fotografie z alba nellyseton na rajce.idnes.cz. Děkuji.