Ve státní svátek jsme měli na programu podporu akce s názvem Baťáková regata. Na Svatojiřském nábřeží bylo vytvořeno zázemí pro návštěvníky, kteří se účastnili regaty, což bylo jakési symbolické otevírání plavební sezóny na Moravním přístavišti v Uherském Hradišti. Na přístavišti na Baťově kanále proběhlo otevírání sezóny již 29.4.2018. Regata to byla proto, že na řece Moravě (u železničního mostu) se shromáždila plavidla nejrůznějšího druhu, která pak proplouvala podél nábřeží a byla popisována a představována moderátorem celého odpoledne.

Kromě přehlídky plavidel zde byl za atrakci i Telegraf, stánky s občerstvením a hlavně oblíbené projížďky lodí po řece Moravě - ty zaujaly návštěvníky nejvíce. Zajímavé bylo i to, že v průběhu celé akce vysílala Česká televize přímé vstupy .... na nás se nedostalo, jen jsme byli slyšet jako zvukové pozadí. :o)

Hrálo se nám dobře, počasí bylo přijatelné - jen foukal hodně silný vítr, který se nám občas snažil vzít klobouky.

Na Moravě se ocitla skutečně nejrůznější plavidla - výletní lodě, hausbóty ... Své lodě a vodní skůtry ukázala i Policie ČR. Perličkou mezi plavidly pak byl lodní bagr Jožin - speciální bagr určený k čištění Baťova kanálu (před několika lety ho slavnostně pokřtil za zvuků písně Jožin z bažin muzikant Ivan Mládek).