ŽIVÁ VODA - MODRÁ

26. května 2015

vernisáž

Po loňské úspěšné zkušenosti s hraním na vernisáži výstavy "Doteky", jsme rádi přijali pozvání k účinkování na vernisáži další výstavy výtvarného odboru hradišťské ZUŠ.

Přibližně stovka dětí pracovala déle než rok na projektu, jehož cílem bylo ilustrovat život ve vodě a u vody. Vidět tak můžete různé keramické objekty, koláže, kresby a malby vytvořené různými technikami. Velké keramické objekty, jako jsou například ryby, ještěrky nebo želvy, zůstanou součástí venkovní expozice natrvalo. Samotná výstava potrvá minimálně jeden rok (ZUŠ Uherské Hradiště).

Vystavené předměty se nacházejí v prostorách botanické a sladkovodní expozice Živá voda v Modré.

Koncem května jsme už rozhodně čekali teplejší počasí. Bylo asi 12 st. a docela foukalo. Zprvu jsme hráli venku (asi 40 minut), na hrázi mezi dvěma rybníky. Po oficiálním zahájení jsme se pak přesunuli do podzemních částí expozice a - přímo u vchodu do skleněného, podvodního tunelu - jsme v produkci další hodinku pokračovali.

... i posluchače jsme si našli ...

Laďa, jako jediný, neměl sako. Nebylo to snad ani proto, že by mu bylo teplo - spíše proto, že ho zapomněl doma.

V rámci vernisáže jsme si celý areál prošli a samozřejmě jsme nemohli vynechat tunel, za kterého je možno se na ryby dívat přímo v jejich přirozeném prostředí. A plavou tam opravdu hezké kousky. Jsou zde k vidění například téměř dvoumetrové vyzy, různí kapři, boleni, hlavatky ... podrobné informace najdete - ŽIVÁ VODA MODRÁ.