pondělí 8. června 2015

Americkou whisky pokřtili novou desku

Foto: Radka Doskočilová

Příznivci country a bluegrassové skupiny Telegraf zavítali v sobotu 16. května do uherskohradišťského Klubu kultury. Konala se zde Telegrafní Májová noc spojená se křtem nového CD. Splnilo se tak přání mnoha fanoušků, na jejichž popud druhé CD vzniklo.  

Křest proběhl tradičně americkou whisky a za účasti členů kapely a dvou kmotrů, jimiž se tentokrát stali dlouholetí přátelé skupiny - Alois Volas z Uherského Hradiště a Marie Dolečková z Kroměříže.

Vzhledem k tomu, že kapela není svým stylem úzce vyhraněná, těší se zájmu širší veřejnosti. Mimo klasické country a bluegrassové muziky nové CD představuje například přepracovaný diskotékový hit Hey Brother od Avicii nebo Bring It Home To Me od The Animals - R&B klasiku, kterou bychom u country kapely nejspíš neočekávali. Nahrávka obsahuje také dvě písně s vánoční tematikou, při nichž kapela spolupracovala s Uherskohradišťským dětským sborem ZUŠ pod vedením sbormistryně Ivany Zámečníkové. „Nahrávání s mladými zpěváčky bylo skvělé. Potěšilo nás, jak perfektně byl sbor připraven,“ konstatoval kytarista Robert Adamec.

Tak jako při natáčení prvního CD poskytl své nahrávací studio v Sadech Alois Volas. „Při nahrávání vládla tvůrčí atmosféra, takže ještě na poslední chvíli došlo k několika úpravám“ prozrazuje Vladimír Doskočil, který má na svědomí většinu textů písní na CD. Celkové režie se ujal ostřílený mistr zvuku Svaťa Kotas z Brna, jehož trpělivost při natáčení ocenili všichni členové kapely.

V letošním roce Telegraf oslaví dvacáté výročí. Název CD - Cesty - je tedy více než symbolický.

Autor: HA