Přestože "Slovácké slavnosti vína" rozhodně nejsou country music festivalem, tak i tato hudba zde své zastoupení má. A je to dobře, protože někteří návštěvníci mohou být přívalem folklóru až zahlceni a jsou rádi, že mají určitou programovou alternativu.

Telegraf má svůj (po několika letech můžeme říci, že pravidelný) program v zahradě restaurace Koruna. Letos nám počasí moc nepřálo, celý den poprchalo (až pršelo) a střecha nad pódiem zřejmě není z nejpevnějších - takže jsme měli vodu i na pódiu. V průběhu večera se však i déšť umoudřil a došlo i na tancování.

Naším milým hostem na této akci byla kapela Žlutá ponorka. Zpěvačka Katka Dvouletá a kytarista Jirka Černíček předvedli řadu akustických skladeb od 60-tých let až do současnosti. Posluchači si tak mohli vychutnat písničky od Beatles, Simona a Garfunkela, Cranberries ... přes Blue Effest ... až přeba po skladby Jany Kirschner či Mira Žbirky.

Na pódiu jsme se střídali bez nějakých velkých prodlev a návštěvníci si pochvalovali jak šíři repertoáru, tak i to, že "stále něco znělo."

-

www.zluta-ponorka.cz