DIVOKY (u Zdounek)

24. května 2014

 

Od časného sobotního rána se v Divokách byly k vidění masky nejrůznějších pohádkových bytostí a oblud. Z těch známějších nechyběl opravdu nikdo - byli tam králové i královny, Rumcajs s Mankou, Křemílek s Vochomůrkou, Krtek s Myškou, loupežnici, vodníci, čerti, princ s princeznou i s drakem, Ivánek s babou Jagou, pták Noh, Rákosníček, Ája i s Fíkem .... no prostě všichni. A protože se nám v Divokách líbí, tak jsme neodolali a nabídku na účinkování jsme přijali (přesněji řečeno - už po několikáté).

Počasí nám ten den příliš nepřálo, po ranní bouřce občas mírně poprchalo, ale davu návštěvníků to viditelně nevadilo - až jsme si říkali, kde se ti lidi pořád berou. Nakonec jich celou trasu absolvovalo více než 2 tisíce (což je opravdu hodně).

Naše role byly předem určeny dle zkušeností, které jsme již nasbírali v minulých letech. Sid s Hankou obsadili perníkovou chaloupku, Laďa dělal "drakovodiče" (prostě loutkoherec) a Robin s Rumíšem se podělili o roli ptáka Noha - ta maska je docela těžká, takže střídání bylo namístě.

 

Sid s Hankou se v rolích ježibaby a ježidědka z perníkové chaloupky opravdu našli. Sice dětem rozdávali i perníčky, ale leckteré dítě pamlsek raději odmítlo a maminky je musely hodně přesvědčovat, že dědeček a babička jsou hodní .........

... Laďa nezaváhal a na konci programu předvedl, jak by měl drak princeznu pozřít. Celý den však trávil za plentou a "ovládal" drakovy krky a hlavy, což nebylo jednoduché, protože na ně vůbec neviděl. Byl ale zjevně úspěšný a všechny hlavy mu zůstaly .... je zajímavé, že většina dětí fandila princi proti drakovi (ale byly i vyjímky, kdy bylo dětem draka líto) ...

... Robin s Rumíšem měli také těžký úkol - uchránit svá velká vejce (resp. obří ptačí vejce v hnizdě) před dětskými "nájezdníky". Ne vždy se to povedlo, ale nakonec se vždy vejce vrátila do hnízda. Občas bylo potřeba ty malé filuty trošku postrašit, jeden starší filuta (tatínek) dostal za svou opovážlivost i křídlem, ale k ničemu vážnému nedošlo a hromové krrrá, krrrá ptáka Noha se neslo celým lesem. Vždy pak následovalo hromadné focení (to bylo ostatně stejné u všech pohádkových bytostí).

Třeba se příští rok na Pohádkovém lese uvidíme! My tam budeme!

 

Vlevo je pták Noh - Rumíš a dole pták Noh - Robin. Podobnost je čistě náhodná ....