Celý multižánrový hudební piknik se odehrál pod nádherně modrou, bezmračnou, oblohou.

Pořadatelem této akce byl kroměřížský Klub UNESCO, který byl založen kroměřížskými patrioty s cílem naplňovat program Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu UNESCO.

Pochopitelně jsme byli rádi, že i my jsme byli osloveni k účasti na tak velké akci a rádi jsme se zúčastnili. Celá akce se odehrávala v téměř všech prostorách Květné zahrady a představily se zde skutečně všechny možné hudební styly, od dětských hudebníků až k poloprofesionálům.

Rozehrávali jsme se u Rotundy, kde se po chvíli objevili i první posluchači, ale že má Laďa otevřený futrál si asi nikdo nevšiml ...

   

Po přesunu na "hlavní květno-zahradní ulici" (mezi skleníky u hlavního vstupu) se k nám přidali i přátelé z Telegrafního néšvilského krúžku a ku potěše nás i návštěvníků akce předváděli své taneční umění. Dokonce došlo i k tomu, že některé odvážlivce přizvali mezi sebe a country tance tak i vyučovali.

   

... a zde jsme zachyceni při citlivém a procítěném provedení skladby "První půjdu dál" ...

   

Celé odpoledně jsme završili ještě posezením a občerstvením těla v oblíbené kroměřížské restauraci Wechův Dvůr. Zde jsme ještě i zahráli, zazpívali a také se ještě tančilo ...