BŘESTEK

SOBOTA 21. LEDNA 2012

 

Třetí lednová sobota je blokována tradiční akcí - "Putování okolím Břestecké skály". Letos se pochod konal již po třicáté první. Stejně tradiční jako termín je i občerstvení. Tentokrát se zabijačkové dobroty vyráběly z 1200 kg masa. A opět byly dobroty vynikající, ať už to bylo pečené maso, škvarky, sádlo, prejt, jelítka, jitrnice či tlačenka ....

Stejně tak tradiční byla i účast Telegrafu, hráli jsme zde již tolikrát, že bychom museli hodně hluboko do archivu, abychom se dopočítali.

Počasí všem pochodníkům přálo. Přituhlo, obloha byla modrá, sluníčko se na všechny smálo a břestecká hala byla místem častých přátelských setkání, kdy nebyla nouze o ochutnávání lecjakých destilátů ......

Pro hraní jsme obsadili svůj "oblíbený" kout a většina dobrot byla nesena kolem nás, takže se nám sliny pořádně sbíhaly. Svým choutkám jsme popustili uzdu a vše pořádně ochutnali.

I když účast byla o něco menší než minulých letech, tak byla hala po většinu času velmi slušně zaplněna a my jsme mezi návštěvníky našli spoustu kamarádů a přátel.

Foto : p. Štěpán Šupka a p. Jaroslav Pištěcký