KAMÍNKA (Roštín) - 5. LISTOPAD 2011

FESTIVAL GULÁŠŮ

Co k takové krásné akci dodat? Snad jen to, že byla výborná. Krásný areál na Kamínce (a snad ještě krásnější hospůdku) jsme si opravdu užili. Už začátek stál za to - byli jsme totiž poučeni (nejprve teoreticky, následně i prakticky) o tom, jak správně pít (a hlavně vychutnat) pravou Jelínkovu hruškovici. Ostudu jsme rozhodně neudělali a všech doporučení jsme se pečlivě drželi.

Radost nám udělali i naši kroměřížští přátelé a opět si přijeli zatancovat. Po této akci už se nazývají definitivně a neodvolateně TNK - Telegrafní Néšvilský Krúžek.

A jak celou akci hodnotili pořadatelé ?

 

POHODOVÉ COUNTRY SHOW U GULÁŠE A BANJA

05.11.2011

Těžko říct, čím si country v našich krajích získává takovou popularitu, faktem ale je, že letní dovádění milovníků tohoto stylu pokračuje i během chladnějšího podzimu.

V sobotu 5.11.2011 se večer na Kamínce sešly desítky vyznavačů tohoto žánru. A aby jim snad při country tancích nevyhládlo, připravili pořadatelé gulášové hody. Vepřový s fazolemi, kotlíkový, ale také jelení guláš naprosto ladil s americkým country, naopak formanský, plzeňský nebo svratecký guláš voněl spíše česko-moravskou kotlinou. Ale názvy nebyly důležité, hlavní byl plný žaludek dobrého jídla a také spokojenost s produkcí klasické country kapely s názvem Telegraf.                                                      (zdroj : www.kaminka.cz)

Mlsné sliny se nám sbíhaly už při četbě jídelního lístku, kde bylo oznámeno plných sedm typů gulášů. Každý jsme si nakonec dali jiný a vzájemně jsme si je vychvalovali, protože byly opravdu skvělé. Radost svých chuťových buněk jsme pak tlumočili i kuchařům, kteří byli zjevně potěšeni.

Na další ročník "gulášového festivalu" se určitě vrátíme, vždyť tři guláše jsme ještě neochutnali ....