Tlaku publika nakonec podlehli. Rádi

Po patnácti letech Telegraf vydává svou hudební prvotinu

9. 8. 2010 - Vyšlo v čísle: 32/2010

Foto: pri

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Stylová hradišťská country&bluegrass kapela Telegraf se bude od této soboty pyšnit svým vlastním CD. Stane se tak po patnácti letech od jejího založení. Název, který hudební nosič ponese, Mám svůj sen, tak vyjadřuje splnění snů nemalého počtu jejich věrných fanoušků. Bez ohňostrojů a pompézních oslav křest proběhne 14. srpna na tradičním místě u Slovácké búdy ve Smetanových sadech v Uh. Hradišti.

"Už delší dobu naši příznivci chtěli, abychom něco vyrobili. Roman Rathúský zvolil ten název podle jedné z písní na CD. Je dost výrazný a jistě vyjadřuje současně také splnění našeho přání. Sami tak trochu můžeme "zakonzervovat" naši snahu. Abychom měli vzpomínku, až budeme jednou sedět v papučích a huškat vnoučata. Abychom jim mohli říct: Toto jsme za mlada provozovali," prozrazuje Robin Adamec, kytarista, který jako jeden ze tří členů, ještě spolu s mandolinistou Vladimírem Doskočilem a basistou Romanem Rathúským, stál u samotného zrodu skupiny.

CD přináší dvanáct skladeb v celkové stopáži 30 minut. Muzika je převzatá od známých amerických country skupin, ovšem s Robinovým a Vladimírovým autorským otextováním. S dotáčkami bylo hotovo za čtyři dny. "Jedná se o představení průřezu naší tvorby country a bluegrassu s důrazem na vokální písně. Na samotné nahrávání jsme se nemuseli nijak náročně připravovat. Protože většinu skladeb pravidelně hrajeme, museli jsme si jen najít čas, což se nám povedlo přes velikonoční svátky, a ve studiu více poslouchat mistra zvuku Svaťu Kotase. Ten nás postupně dotlačil k tomu, aby výsledek byl i nad naše očekávání výborný. Studio vyžaduje hru bez přehmatů a dodržování správného frázování, což při koncertech posluchačům uniká. Byli jsme rádi, že nás někdo upozornil, aby to bylo tak, jak má," vzpomíná Adamec na dřinu ve studiu, potem naštěstí nepodloženou.

Díky bohatému repertoáru budou hrát sami po celý večer. "Důležité role kmotra se ujme Antonín Mach, ředitel Klubu kultury. Budeme rádi, když za námi přijdou ti, kteří chodí pravidelně, a ještě radši, když přijdou noví posluchači, pro které to bude zpestření sobotního večera. Jsme malá, snad mohu říct i skromná kapela, takže vše bez kudrlinek a serepetiček zahájíme v 18.00 a ke křtu se odhodláme v 21.00," přidává Adamec.

Náklad šesti set kusů není veliký, proto zvolte hned první příležitost a přijďte podpořit snahu muzikantů z našeho regionu. Nebo vezměte alespoň své známé a v kruhu vyznavačů country si přijďte skočit nějaký ten taneček. 
 

Autor: pri