XV. COUNTRY BÁL - NĚMČICE NAD HANOU

Vždy když přijedeme z Němčic hledám marně slova, která bych napsal a přitom se neopakoval z minulých let. Proto jsem se nyní rozhodl použít hodnocení bálu, tak jak je napsal Tonda "Čárlí" Bartošík, šerif a zároveň hlavní organizátor tohoto bálu. Hodnocení jsem převzal odsud - oficiálního bálového webu.

Když jsem před rokem dávali dohromady větší část programu na výroční "patnáctku", netušili jsme, že se nám podaří vyprodat němčickou sokolovnu. Už čtrnáct dní před bálem bylo jasné, že do sálu se dostanou pouze ti , kteří si objednali v dostatečném časovém horizontu lístky. Ti, kteří přišli "naslepo" mohli doufat, že někteří z objednaných nepřijedou díky počasí nebo nemocem.

Program začínal tradičně ve 20.00 hod. před plným sálem scénkou Kántrošbáloš, tentokrát na téma Konec Limonádového Joea. Diváci mohli dokonce na sálu vidět v přímém živém přenosu operaci slepého střeva. Pak už se svých nástrojů chopili bluegrassoví muzikanti z kapely Telegraf. O taneční vložku se starala po celý večer slovenská taneční skupina Maryland z Trenčína. Z nedalekého Bezměrova přijel ukázat své umění s kolty Pepa Pedro Zahradník, který získal letos třetí místo na MS Evropy právě v této pistolnické disciplíně. Po soutěži, která se po čtrnáctileté nadvládě přetahování lana změnila na hod podkovou, nastoupila legenda české country scény - Schovanky. Dostali tanečníky i posluchače do pořádného varu. Půlnoční vystoupení Akády s jeho ohňovým show, bylo opravdu něco úžasného. Taková atmosféra, jaká byla při jeho vystoupení, se jenom málokdy a málokde vidí. Třešničkou na country bálovém dortu bylo druhé vystoupení Kántrošbáloš, tentokrát s epizodou ze seriálu Tak jde čas. Náš country bál musí být vždycky něčím výjimečným, ať už plánovaně či nikoliv. Tentokrát se bálu účastnila jedna maminka, která za potlesku celého sálu vyrážela kolem půlnoci přímo do porodnice. Ve tři hodiny deset minut pak bylo vyhlášení countrybálového dítěte. Narodila se Lenička. V půl čtvrté, kdy ještě byl plný parket tanečníků, zazněly poslední tóny kytar a XV. Country bál byl ukončen. Co dodat závěrem? Ceny rozdány, vstupenky vylosovány, muzikanti unavení, organizátoři unavení, ale všichni šťastní, že se to opět povedlo.

Tonda Čárlí Bartošík


P.S. Nám nezbývá nic jiného než s výše uvedeným hodnocením plně souhlasit.

... Pedro pálí ....

 

... a vlevo se snažíme zase my ...

... Maryland ...

... Schovanky ...

Všechny fotografie na této stránce zhotovil p. Marek Gerhard - www.marekgerhard.com. Děkujeme !