19.10.2008 - PAVEL rajmic nám píše Z Néšvilu, USA

Až ze vzdáleného Néšvilu (Nashville, orig.) se nám ozval Pavel Rajmic, který s námi v dávných časech (jak říkáme - v době asi před dvaceti kily) hostovával na housličky. Jinak si svou slávu vydobyl hlavně v kapele Cymbelín. Doufám, že se nebude zlobit, když jeho vzkaz zveřejním (jen mírně cenzurovaný) - mám za to, že jeho pohled by mohl zajímat i jiné lidičky než jen kapelu ....

 

Ahoj kluci boubelatí,
jestlipak si na mě ještě vzpomenete? Pokud ano, tak jestlipak mi uvěříte to, že se právě nacházím v Nashvillu? Pokud ano, asi mi to budete i trochu závidět.

Já jsem se k tomu dostal jako slepý k houslím, byl jsem na konferenci v Memphisu a Nashville je "nedaleko".Country music a bluegrass se tady omílá pořád dokola, ale mám dojem, že to je spíš tím, že amíci  musí využít toho, že tady nic jiného nemají a vyždímat turisty aspoň  na toto. Byl jsem i v "Country music hall of Fame and Museum" ale byl  jsem zklamaný, pro američany je historie i rok 1950 (budiž) a do muzea  sesbíraly kdejakou fotku a cetky, aby to bylo jaksepatří poamericku  "huge".

Rozhodně největší zážitek mám, když jsem během odpoledne sestoupil do hospody, kde hrály takové mladé kočky, to byl nátěr! Hlavně  BG, ale taky předělané Beatles - chlapci, to byste se mohli naučit, lidi by po vás šíleli ještě víc než teď :)

Tak ahoj, to je konec telegrafního vzkazu. Mějte se. Stop.

Pavel Rajmic