13.9.2008 - UH.HRADIŠTĚ - SLAVNOSTI VÍNA

Hradišťské Slavnosti vína a otevřených památek opět nezklamaly. Pouze počasí mohlo být o trošku lepší. Zima ani nebyla a ti z nás, kteří nebyli dostatečně oděni se i opálili (Sid na ruce dokonce utrpěl od sluníčka spáleniny II. stupně, puchýře), ale vítr, který nám celou dobu  pekelným způsobem foukal do zad ..... Pro znalce uvedu, že se jednalo o opravdu silný náporový vítr, který se proháněl celým Dolnomoravským úvalem směrem sever-jih.  A naše záda byla samozřejmě natočena severním směrem.

O diváky jsme neměli nouzi, stále před námi někdo seděl, poslouchal i na tanečky došlo. Hráli jsme přímo u lávky přes Moravu kudy proudily davy do našeho města královského - dopoledne tam a odpoledne zase ven. Burčák byl přímo výtečný a tekl do nás hezkým proudem, takže jsme byli rádi, že v blízkém okolí byly přistaveny i dvě kadibudky - hodily se.

 V průběhu odpoledne došlo i na navazování nových kontaktů a doufáme, že se z nich vyklube i nějaká mezinárodní spolupráce.

Nakročeno máme.

 

Někteří z návštěvníků vypadali i "přesyceni" slováckým folklórem ve městě při slavnostech, tak na nás hleděli jako by nikdy neviděli pět pěkných kluků v oblecích. V pozadí s americkou a jižanskou vlajkou a v popředí s americkým folklórem (v našem neopakovatelném podání). A kdybychom měli za každou naši fotografii dostat korunu, tak alespoň týden nemusíme do práce ........ .