POHODA NA BAGRáku

kroměříž - neděle 25. května 2008

Nedělní odpoledne patřilo festiválku Pohoda na kroměřížském Bagráku. Opět se sešlo mohutné publikum a opět přišly i velké větry a zima ze strany od letiště. Nicméně muzikanty to nezahnalo a přes počáteční problémky s aparaturou dopadlo vše tak jak mělo - úspěšným odpolednem až večerem. Na snímku je vidět jen část diváků, ale je to ta část  nejdůležitější - je to totiž "náš" stůl, kde jsme seděli my, části našich rodin, přátelé a na stole "důkaz přátelství" - místa čerstvě napečených vdolečků.

Díky za ně !!

... důkaz zaplněnosti hlediště a také délky fronty u bufetu ...

Dle přihlížejících jsme odehráli dobře a byli jsme (prý)  oživením ..... budiž to důkazem, že ještě žijeme.

Na fotografii náčelník "Velký bílý medvěd" neohýbá svůj hřbet proto, aby všem ukázal, že to ještě dokáže ... Důvod byl daleko prozaičtější. Jeden z mikrofonů (přesněji řečeno šňůra k mikrofonu) vypověděl poslušnost, a proto musel hrát i zpívat na jeden mikrofon, což vyřešil se svým obvyklým šarmem a elegancí.

Myslím si, že letos byl 7. ročník tohoto festiválku a musím říci, že byl obsazen zatím asi nejkvalitněji. V programu se představilo hned trio účastníků národního finále Porty - Špunt z Přerova, zlínské BPT a naše telegrafní maličkost. Dále vystoupily kapely Bluestrings (Otrokovice), němčická Náhoda (už hrají ve čtyřech - Čárlí sehnal nového mandolinistu), Karolína (Zaječí) a program uzavíraly Ztráty a nálezy ze Zborovic. Program byl natolik plný, že se letos už ani nedostalo na domácí - pořádající kroměřížský Útes, kterému patří poděkování a přání mnohého zdaru do příštího ročníku.

Připojujeme i náhled na ostatní kapely (ať se taky zviditelní, že !). Aby však byl tento náhled dokonalý chybí ještě snímky Karolíny a Ztrát a nálezů - už jsme (bohužel) museli uhánět k domovu.

... otrokovičtí Bluestrings opět nechtěli pochopit, že "Zlej sen" napsal Mazlík pro Telegraf .....

... vítězové oblastní Porty - B.P.T. Zlín ...

... němčicko (vrchoslavická) Náhoda opět ve čtyřech. Ať jim to spolu vydrží a hraje ....

... přerovský Špunt představil i suveréně nejmladšího a nejmenšího muzikanta celého festiválku - špuntíka ...