ORLOVNA - 26. LEDNA 2008

Program bálu byl dán historicky již osvědčeným postupem. Učinkují vždy dvě kapely, dětský country kroužek, "dospělácký" country kroužek (který zároveň country tance i vyučuje), tombola a nějaká hra zpestřující průběh večera. Nejinak tomu bylo i letos. Na pódiu se objevily kapely TELEGRAF a NÁHODA. Na parketu své tance předvedly dětské kroužky HOPSÁLEK a KLUBKO, DREAM COUNTRY nejen tančil, ale tance i vyučoval. Tombola byla bohatá, nálada dobrá a po půlnoci se hrál TREFOTLAM nebo TLAMOTREF (na definitivním názvu jsme se zatím neshodli). Níže může každý najít fotografie, které průběh bálu dokládají přímo dokumentárně.

Další, v pořadí již VIII. telegrafní country bál, plánujeme na sobotu 24. ledna 2009 !

Zase už uplynuly 364 dny a nám nezbylo nic jiného než připravit další ročník "našeho telegrafního" countrybálu. Tentokráte již osmý. Chystali jsme ho opravdu s láskou, ale přesto (nebo právě proto) jsme museli udělat několik změn. Kupříkladu nebyly vůbec vylepeny plakáty - lístky byly z velké části rozebrány dříve než jsme je stačili vytisknout. Nevyšel pravidelný článeček o našem bálu v Kurýru - uzávěrka byla dříve než jsme ho stihli napsat (sebekriticky podotýkám, že to byla moje vina - Rumíš :o). Nic nám však nemohlo zabránit v tom, vydat (po loňském úspěchu) další vydání bálových novin. Kdo si je nestihl přečíst na bále (nebo na něm vůbec nebyl) má tu možnost právě teď a tady

 

Pro příští vydání našich novin bychom přivítali i Vaše  příspěvky a nápady. Pokud budete něco mít, tak nám to vhoďte do schránky či do NÁVŠTĚVNÍKU. Za inspiraci i nápady předem děkujeme.

  MAILOVÁ SCHRÁNKA         

Připravené pódium i bohatou tombolu hlídal již po několikáté indiánský bojovník .....

Po prvních, zahřívacích, písničkách přišla klasika - You Are My Sunshine a s ní i tradiční promenáda z Apalačských hor.

... úplně jsme se za bálovou tombolou ztráceli, ale rozptýlit jsme se nenechali  ...

www.dreams.czTaneční kroužek DREAMS COUNTRY ze Zlína se představil v tradičně skvělé formě. V průběhu večera postupně předvedl (a následně pak všechny zájemce i naučil) tance Double Mixer, čtverylku Planety, Country Dance Waltz. V tanci La Raspa jsme se dostali až do dalekého Mexika a své vystoupení ukončily tanečnice klasickým kankánem. Určitě není náhoda, že Dreams zatím účinkoval na všech ročnících našeho country bálu. Jsou stále výborní ....

www.nahodapv.cz

Kluci z vrchoslavické Náhody se u nás představili poprvé a rozhodně nezklamali. Potěšili výběrem klasických písní i vlastní tvorbou a určitě si nezavřeli dveře pro účinkování v příštích ročnících. Letos byli sice jen tři, ale jejich řady se (podle posledních ověřených zpráv) opět rozrůstají .......

http://www.hopsalek.wz.cz/HOPSÁLEK NAPAJEDLA

Děvčata z Hopsálku se představila již potřetí a tentokrát si s sebou vzala i jednoho mladého muže. První představením byl klasický country tanec Rabbit, vzápětí pak následovala ukázka cloggingu (country step) na písničku Diggy Liggy Lou.

Oba taneční kroužky - Hopsálek i Klubko - odvedly výtečný výkon a my jim přejeme hodně zdaru do dalšího tréninku i vystupování. Velká čokoláda, kterou za své vystoupení  dostala každá tanečnice (tanečník samozřejmě taky:)), byla  zasloužená.

http://www.klubkosm.cz/

Děvčata z country kroužku při středisku volného času KLUBKO Staré Město předvedla klasický country tanec, na který si sama vymyslela i choreografii.

 HLAVNÍ CENA TOMBOLY

Naši milí pejsánkové mají po roce opět nového majitele. Na celý rok jsou svěřeny do rukou šťastně nešťastného vítěze, kterým se letos stal človíček, hradišťské country hudební veřejnosti dobře známý jako "TATAR".

Nešťastný byl hlavně proto, že (jak se později svěřil) chtěl vyhrát ceny č.2 a 3, což byly kožené westernové klobouky. "S první cenou jsem rozhodně nepočítal", řekl pohnutým hlasem po slavnostním předání.

Pejsci jsou to hodní. Neštěkají, nekousají a nedožadují se dlouhých procházek, stravy ani čerstvé vody. Doufáme, že na nich bude pravidelně otírán prach, občas se budou moci podívat jak vypadá maso a že je  nový pán bude pravidelně škrábat za ušima.

GRATULUJEME !!

... a toto je už jen pár momentek na závěr, protože k závěru se úspěšně dostal i náš country bál. Už teď se těšíme na ten příští a určitě připravíme i nějaké novinky. Věříme, že se za rok všichni určitě zase sejdeme. Takže na konci ledna 2009 (možná i dříve) ...

AHOJ !