MUMLAFO - skoro derniéra

23.12.1994

Při posledním úklidu (nebo co to bylo) se na mne z jedné složky usmál tento téměř čtvrtstoletí starý artefakt ... až se mi srdíčko zastavilo (jak to tak bývá). Hned jsem byl o těch téměř 25 let mladší. Hned jsem se opět ocitl v Restauraci "U Nováků" ve Starém Městě, což byl velmi honosný název. Dříve to byla hospoda "Rudý dům" (a vedle byla cukrárna) a nejběžnějším nápojem (kromě piva) byla borovička. Dnes se už hospoda vrátila ke starému názvu a je to "Hospoda Na Rudém". Pro mladší, kteří nevědí (a pro starší, kteří už stačili zapomenout) se hospoda nachází přímo proti novému staroměstskému kostelu.

A proč ta derniéra v titulku? Bylo to poslední hraní MUMLAFA, pak už se narodil Telegraf. Když vzpomenu sestavu, ve které jsme tehdy hráli (třeba se někde objeví i fotka) - Laďa Doskočil hrál tehdy na banjo, kromě toho zvládl (převážně ve vánočních koledách) i triangl a kostelní zvonky, které měl připevněné na pravé noze (!). Robin Adamec měl svou červenou "dvanáctku" (kytaru o 12-ti strunách) a klasickou kytaru měl Cyra - Mirek Dokoupil, který už pár let hraje s jinou, bohužel nebeskou, kapelou (tímto tě Cyro zdravím, drž nám místo).

Já jsem měl svůj kontrabas a k tomu se váže jedna hodně smutná příhoda - když jsme se totiž vraceli z hraní (pochopitelně pěšky a hodně po půlnoci, spíš k ránu), tak na mostě přes Moravu kamarád D., který nesl tělo basy uklouzl a ta tvrdě dopadla na chodník. To v jak žalostném stavu basa je jsem pochopitelně zjistil až ráno (na Štědrý den), ale Robinovi (našemu dvornímu údržbáři a opraváři hudebních nástrojů) jsem to raději sdělil až v lednu .... asi proto, abych mu ty vánoce moc nekazil. Basa tudíž podstoupila generální opravu a dle data nalezeného v jejích útrobách se letošního roku dožívá minimálně 120 let. Tak jsem si zavzpomínal ......

 

vzpomněl si a zapsal 6.2.2019 - Rumíš